Keturios populiarios žvejybos vietos pasaulyje

žvejybaNors dauguma iš mūsų žvejojame savo pamėgtuose Lietuvos vandenyse, dažnai pasvajojame apie kelionę į vieną kurią nors iš garsiausių žvejybos vietų pasaulyje. Pateikiame keturis žvejų pamėgtus žvejybos plotus, į kurios žvejai traukia iš viso pasaulio.

Princo Edvardo sala, Kanada

Kodėl čia? 1.496. Toks yra 1979 metais čia sugauto tuno svoris, tai pasaulinis rekordas. Per daugelį metų čia buvo sugauta daugybė tunų, sveriančių daugiau nei 1000 svarų. Princo Edvardo saloje sugauti tokio svorio tuną yra daug didesni šansai nei bet kur kitur pasaulyje. Žvejybos vieta yra labai arti uosto akvatorijos, arčiau nei per mylią. Tunai žvejojami iš žvejybinių laivelių sėdint kėdėje, prie kurios yra įtvirtinimas meškerei. Masalui naudojamos šviežios žuvų dalys arba sveikos šviežios žuvys. Tunų žvejybos sezonas vyksta nuo rugpjūčio iki spalio vidurio.

Belizas, Centrinė Amerika

Kodėl čia? Sunku pasaulyje rasti vietą, kur būtų daugiau tarpūnų nei Belize. Šansai sugauti bent vieną tarpūną per dieną Belize yra nepaprastai dideli. Šansai sugauti trofėjinio dydžio tarpūną čia yra didesni nei kur kitur pasaulyje. Belizas – tai Karibų jūroje esanti valstybė, kuri šiaurėje ribojasi su Meksika ir nuo didžiųjų pietrytinių JAV miestų yra vos už trijų valandų kelio. Belize yra nepaprastai graži pakrantė, o joje dauguma esančių pastatytų kurortinių namelių yra skirti žvejams. Į Belizą atvykusiems žvejams žūklės metu padeda vietiniai gyventojai, gidai. Tarpūnų žvejybai yra naudojamos šviežios žuvys. Tarpūnų žvejybos sezonas tęsiasi ištisus metus.

Malindis, Kenija

Kodėl čia? Malindžio miestas yra išsidėstęs Kenijos vakarinėje pakrantėje, kurią skalauja Atlanto vandenynas. Tai viena iš nedaugelio vietų planetoje, kurioje žvejai gali tikėtis sugauti karališkąją buriažuvę. Malindyje labiau nei kitur yra galimybė žvejybos metu sugauti mėlyną buriažuvę, juodąją buriažuvę, jūrinę buriažuvę, durklažuvę ir trumpanosę buriažuvę. Jei kam nors pavyktų jas sugauti vienu metu, tai būtų pasaulio rekordas. Malindyje pasirinktinai galima žvejoti su patyrusia įgula toliau nuo kranto arba savo malonumui gerai leisti laiką žvejojant pelagijas arčiau kranto. Malindis – tai turistinis miestas, tad į jį nusigauti bei jame apsistoti problemų nėra. Buržuvių žvejybos sezonas Malindyje tęsiasi ištisus metus, bet žvejai sako, kad sausį galima tikėtis geriausio laimikio.

Ki Vestas, Florida

Kodėl čia? Šio klausimo reikėtų paklausti žvejų, kurie niekada nesilankė Ki Veste. Ki Vestas yra Floridos Valstijos piečiausias taškas, tai salos ir tai yra vartai į Dry Tortugą. Dry Tortugas yra laikomas pasaulinio lygio žvejybos plotais – seklus mėlynas vanduo, rifai ir šiltoji Golfo srovė. Nedaug pasaulyje yra vietų, kurios taip orientuotos į žvejus kaip Ki Vestas. Čia jūs rasite pilnai išvystytą žvejybos turizmą, nuo paprasčiausios žvejybos reikmenų parduotuvės iki gido, kuris visais žvejybos rūpesčiais pasirūpins už jus, jums palikdamas tik maloniausias akimirkas. Į Ki Vestą nesunku patekti iš bet kurio JAV taško, jame yra gausu viešbučių, restoranų, kuriuose geriausi žuvies patiekalai bei garsusis vakarėlis Duvalio gatvėje. Žvejybos sezonas trunka ištisus metus, tačiau tarpūnus geriausia gaudyti žiemos periodu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *