Židiniai ir krosnelės namų jaukumui

Namuose įrengtas židinys ar krosnelė teikia ne vien tik šilumą, bet ir jaukius vakarus stebint ugnies liepsną. Šiuo metu prekių asortimentas http://zidinys.lt/ pakankamai platus. Vis dėl to, pirkėjams dažnai kyla įvairių klausimų apie tai, ką geriau rinktis.

Kalbant apie židinius ir krosneles dažnai iškyla esminis klausimas – kas geriau. Vieni vertina vienokį šilumos šaltinį, kiti – kitokį. Taip pat svarbi ir grožio sąvoka. Ji gana trapi, nes, kas gražu vieniems, tas kitiems gali atrodyti visiškai nesuprantamas sprendimas. Tam, kad būtų paprasčiau apsispręsti, reikia žinoti pagrindinius privalumus ir trūkumus.

ŽidiniaiKrosneles dažnai pasirenka tie, kurie nori kompaktiško sprendimo. Čia yra tinkamos http://zidinys.lt/prekes/krosneles apšildyti įvairias patalpas, kurios nėra itin didelės arba norima mažo šilumos skleidėjo. Svarbus kriterijus renkantis – kaina. Galima rasti brangiai kainuojančių židinių ir krosnelių, tačiau norintys taupaus sprendimo dažniau išsirenka iš krosnelių, nes jų pasirinkimas tikrai gausus. Ne mažiau svarbi ir skleidžiama šiluma. Židinys gali apšildyti kelias patalpas. Tam išvedžiojami ortakiai. Tuo tarpu krosnelė labiau tinkama vienai patalpai. Tiesa, jos paviršius ilgai kaisdamas paskleis šilumą ir į kitas patalpas, kurios atviros šilumos judėjimui.

Židiniai gali būti įvairūs. Lietuvoje perkamiausi išlieka kieto kuro. Taip yra dėl to, kad mūsų šalyje malkos, granulės ar briketai išlieka pigia kuro rūšimi, kuri suteikia pigią šilumą. Jeigu židinį ketinama įsigyti tik dėl to, kad norisi gražios interjero detalės, tai puikiai tiks elektrinis. Jam nereikia ir papildomų išlaidų įrengiant kaminą ir dūmtraukį. Taip pat galimas dujinis židinys. Jam tinka suskystintos ir gamtinės dujos. Kaip matote pasirinkimas tikrai gausus. Turėti židinį namuose gali kiekvienas norintis. Nesvarbu ar turite galimybę įsirengti dūmtraukį, ortakius ar kaminą. Net ir senos statybos bute galite mėgautis tokiu židiniu, kuris tiks tokiomis sąlygomis.

Krosnelės skirstomos į tai pagal kokią medžiagą gaminamos. Zidinys.lt rasite gaminamas iš ketaus arba plieno. Taip pat pagal tai, kaip jos šildo galima išskirti į konvekcines ir akumuliuojančias. Ne mažiau svarbi ir kuro rūšis, kuri tinkama joms. Taip pat kaip ir židiniai, jos gali būti šildomos dujomis, kietu kuru ir elektra.

Vieniems židinys ar krosnelė yra svarbūs dėl šilumos, kitiems tai graži interjero detalė. Kad ir kokia būtų pagrindinė priežastis nulėmusi apsisprendimą turėti tai, svarbu, kad atitiktų saugumo reikalavimus ir tinkamai tarnautų ne vienerius metus.

1 comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *