Kam perkamas miškas

MiškaiVisiems žinoma, kad miško kaina yra gerokai didesnė už, pavyzdžiui, ūkinės paskirties žemės ploto kainą. Toks atotrūkis nuo vienos iki kitos kainos yra realus ir turintis savo pagrindą. Kodėl gi miškas yra daug brangesnis už dirbamą žemę, ir ar kiekviena dirbama žemė yra vienodos vertės?

Mediena

Visų pirma, tai miškas daugybei pramonės šakų atrodo kaip ištekliaus šaltinis – medienos. Mediena, be abejo, yra atsinaujinantis išteklius, tačiau visa žemė eina ekologijos keliu ir siekia padaryti taip, kad miškų būtų kertama kuo mažiau. Pastaruoju metu netyla kalbos Lietuvoje apie naują įstatymą (patvirtintą ar dar tik rengiamą patvirtinimui) dėl sugriežtintų reikalavimų namų statybai. Naujieji reikalavimas numato, kad namas, net ir paprastas lietuviškas rąstinukas, privalo būti pakankamai gerai apšildytas. Tai reiškia, kad reikia gero izoliacinio sluoksnio tam, kad visa šiluma būtų išlaikoma namo viduje, o ne nuolat reikėtų kūrenti malkas, ir šiluma kaip per rėtį išeitų į aplinką. Tai yra vienas iš būdų paisyti ekologijos reikalavimų ir išskleisti į atmosferą mažiau nuodingų dalelių, bei taupyti kurą, iš kurio vienas dažnai būna mediena. Taigi, mediena yra tas išteklius, kurio šaltinis, žinoma, miškas. Tad miško kaina daug kam mintyse dauginasi iš tos naudos, kurią bus galima gauti nukirtus ir pardavus medieną. Tiesa, net ir privačius miškus ne visus galima kirsti kada nori ir kaip nori. Jeigu tai yra kažkokia nacionalinio parko ar pan. draustinio teritorija, tuomet visus sprendimus reikia suderinti su valdžia.

Gamtos grožis

Jeigu verslas mišką vertina kaip, visų pirma, brangų išteklių, tinkamą tiek gamybai, pramonei, menui, statybai, tiek kurui, tai paprasti gyventojai mišką visada vertina ir kaip nuostabią gamtos dovaną. Yra daug valstybių miškų, kuriuose žmonės gali rinkti uogas, grybus, pamatyti visokius gyvūnėlius. Lietuva gali didžiuotis, kad mūsų šalyje tokių miškų yra tikrai daug. Tokio miško kaina yra didelė, ir tam, kad būtų kertamas valstybinis miškas, turi būti labai rimtos priežastys. Nereikia pamiršti, kad miškuose gyvena ir daugybė visokių gyvūnų, nuo smulkių iki stambesnių. Jų likimas irgi yra žmonių, kuriems priklauso miškas, rankose.

Derlinga ir nederlinga žemė

Be abejo, kad miško kaina yra didesnė nei paprastos dirbamos žemės. Tačiau ir ūkinės paskirties žemės sklypo kaina nelygi kitai tokiai pačiai žemei. Skaičiuojant kainą, svarbu atsižvelgti, ar sklypas yra sausoje, ar drėgnoje vietovėje, ar čia auga augalai, ar yra smėlio ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *