Kreditai – finansinė paslauga, daugeliui žinoma ne tik teoriškai, bet ir iš asmeninės patirties. Šio proceso esmė: kreditorius klientui nustatytam laikotarpiui paskolina reikiamą pinigų sumą, sudarant abejoms pusėms priimtiną mokėjimų grafiką. Nauda visiems: asmeniui suteikiama galimybė gauti pageidaujamą pinigų sumą norimu laiku, o tokią paslaugą teikianti institucija (šiuo atveju – greitųjų kreditų bendrovės) už tai gauna tam tikro dydžio palūkanas. Ir žiniasklaidoje, ir visuomenėje šis sandoris neretai pristatomas iš blogosios pusės: neva besiskolinantys nesugeba tinkamai susitvarkyti savo finansinių reikalų, o skolinantieji tik ir lobsta iš kito nelaimės. Mes sakome: jei jums tai neaktualu, nesiskolinkite. Tačiau neabejotinai atsiras tų, kurie į šią galimybę pažvelgs kaip į paskutinį šansą išsigelbėti. Ir skolintis galima dėl įvairiausių priežasčių, tiesiog būtina suprasti, jog tai – itin dideli įsipareigojimai, kurių nesilaikymas gresia teisinėmis problemomis.
Motyvai, dėl kurių ryžtamasi pasirašyti kredito sutartį, yra patys įvairiausi. Kai kas pateisinamomis laikosi tik priežastis, kai badas „žiūri į akis“, pūpso krūva neapmokėtų sąskaitų ar pritrūksta pinigų medikamentų įsigijimui. Tačiau reikia atsižvelgti į faktą, jog skirtingi žmonės pasižymi ir nevienodais poreikiais. Kiti vadovaujasi principu „gyvenu čia ir dabar“ bei nenori leisti, jog finansinės problemos tam pakenktų. Tad nereikėtų kreivai žiūrėti į tą žmogų, kuris, greitai gavęs pageidaujamą sumą į nurodytą sąskaitą (žaibiškai gaunami kreditai – vienas iš šios paslaugos pliusų), nusiperka kelialapį į dar neaplankytą Europos šalį ar pradeda planuoti būsto remontą. Pasikartosime: vieni bando išgyventi, o kiti nori gyventi. Tai – asmeniškas kiekvieno pasirinkimas. Juk, šiaip ar taip, tiek vieni, tiek ir kiti už šią galimybę susimoka. Privalumas, jog už išpildytą poreikį galima sumokėti dalimis per ilgesnį laikotarpį.
Nereikėtų akcentuoti skolinimosi priežasčių, geriau dar ir dar gilintis į atsakingo skolinimosi principus. Pagrindinė atsakomybė gula ant pačių skolintis planuojančių asmenų: juk pastarieji džiaugsis ne tik gautais pinigais, bet visą paskolos terminą negalės ramiai miegoti dėl kiekvieną mėnesį grėsmingai ateinančios įmokos datos. Gerai, jog pavyksta sukrapštyti reikiamą pinigų sumą – o kas, jei pritrūksta? Tad, prieš pasirašant paskolos sutartį, reikia apsidrausti: būti tikriems dėl nenutrūkstamo pajamų šaltinio, o, numatant pastarųjų mažėjimą, geriau rinktis ilgesnį skolinimo laikotarpį su mažesnio dydžio įmokomis. Aišku, ir pačios greituosius kreditus teikiančios bendrovės turi užtikrinti, jog kreditai pasiektų tik mokius asmenis. Tai užtikrina kruopštus paraišką pateikiančiųjų įvertinimas.