Saulės elektrinės taupo energiją daugiabučių ir išmaniųjų namų gyventojams

Netoli Vilniaus centro ir Peteliškių parko iškilo aukščiausios energetinės klasės daugiabutis. Tai nedidelis, bet išskirtinis 5 aukštų ir 30 butų daugiabutis. Šis pastatas pirmasis, atitinkantis A++ energetinio naudingumo reikalavimus. Ant jo stogo įrengta moderni saulės jėgainė. Tai ne atsitiktinis, bet gerai apgalvotas sprendimas. Dažniausiai saulės elektrinės įrengiamos ant individualių namų stogų, o ši elektrinė leis daugiabučių gyventojams džiaugtis pastovia, nedidėjančia elektros kaina. Ji sugeneruos apie 6000 kWh elektros energijos, kuri bus naudojama gyventojų reikmėms, vandens pašildymui, liftui, laiptinei apšviesti. Prie šios elektrinės įrengimo prisidėjo „Saulės grąža“. Įmonė džiaugiasi, kad galėjo sumontuoti jėgainę ant pirmojo daugiabučio namo stogo.

Saulės elektrinės tampa neatsiejama ir išmaniųjų namų dalimi. Išmanusis namas leidžia nemažai sutaupyti, nuotoliniu būdu reguliuojant šilumą ir šviesą. Dar ekonomiškesnis jis tampa, įrengus saulės jėgainę ant stogo, ar žemės sklypo. Šiuo metu Lietuvoje sparčiai plečiasi gaminančių elektros energiją iš saulės žmonių skaičius. Planuojama, kad iki 2022 metų jis išaugs iki 34 000. Toks didelis susidomėjimas yra todėl, kad galima gauti APVA paramą, kuri kompensuoja apie 30 procentų jėgainės įsirengimo kaštų.

Saulės elektrinės atsiperka per 6-8 metus

„Saulės grąža“ specialistai sako, kad saulės elektrinės ant išmaniųjų namų tris kartus sumažina elektros energijos kainą. Be to, tokios energijos gamyba yra visiškai ekologiška. Elektrinės įsirengimo kaštai priklauso nuo naudojamos įrangos ir dydžio. Vidutiniškai 1kW įrengimo kaina – 950 eurų, standartiniam namui reikalinga 5 kW galingumo jėgainė. Taigi, jos kaina būtų 4750 eurų, tačiau pasinaudojus APVA parama, sumažėtų iki 3135 eurų. Tokia saulės elektrinė atsipirktų per 6 metus, jeigu elektros kaina išliktų tokia, kokia yra dabar.

Saulės elektrinė butų gyventojams

Būtų gyventojai taip pat turi galimybę gaminti elektrą, įsigiję saulės elektrines, esančias parke. Butui reikalinga apie 3 kW galingumo jėgainė. Taigi, jos kaina būtų 2850 eurų, o gavus paramą -1881 eurų. Saulės elektrinės ne tik sumažina energijos išlaidas, bet ir tausoja aplinką, gamindamos švarią energiją.

Naudotasi šaltiniu: https://www.delfi.lt/mokslas/technologijos/atsiveria-neribotos-galimybes-jau-lietuvoje-kuria-bustus-kurie-yra-pilnai-valdomi-telefonu.d?id=83351333

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *