Pokalbis su odontologu

Dantų priežiūraSu dantimis juokauti negalima – jeigu jaučiate negalavimus, iškart reikia kreiptis į gydytojus. Nesvarbu, ar informacijos ieškosite apie protezavimą (pavyzdžiui, svetainėje http://www.angitia.lt/lt/dantu-protezavimas-kaune), ar apie dantų taisymą, profilaktinę apžiūrą, o gal – dantų higieną (daugiau: http://www.angitia.lt/lt/burnos-higiena-kaune), vis tiek tai rodys, kad jūsų dantims kažkas negerai. Visi gydytojai vieningai pritaria, kad kreiptis pas specialistą reikia nedelsiant. Kalbamės su vienu specialistu iš Vilniaus, Tomu.

Tikrintis – būtina

K.: Ar tiesa, kad žmonių, kurie lankytųsi pas odontologą per dažnai, tiesiog nebūna?

A.: Tikrai, kad tiesa. Būna, kad žmonės per dažnai eina pas šeimos gydytojus ir ten randa sau priekabių. Būna, kad pas psichologus lankosi per dažnai, nes tiesiog nori išsikalbėti, o specialistas jau mato, kad tas žmogus visiškai sveikas. Tačiau, kad kažkas su sveikais dantimis dažnai eitų pas odotologus – to nebūna. Kartais žmonės taip uždelsia, kad jau nieko jiems daugiau nebegali sutaisyti, tik seną dantį pakeisti nauju, protezuojant ar implantuojant (apie protezavimą galima rasti informacijos puslapyje Angitia.lt), būna, kad jau ir tada padėti labai sunku.

K.: Kada reikia kreiptis į gydytoją? Ar yra prasmė vaikščioti kas pusmetį profilaktikai, jeigu žmogus paprastai patikrintas būna sveikas?

A.: Taip, tokia prasmė yra svarbi. Visų pirma, kai tik pajuntamas koks nors keistas jausmas, patinimas, perštėjimas, skausmas – iškart reikia skubėti pas gydytoją, nelaukti. Be to, net jeigu ir to nejaučiate, nuolat tikrinkitės. Gydytojas gali pažiūrėti dantis ir pasakyti, ko jiems reikia: gal reikalinga dantų higiena, o gal žmogus turi kažką kito pasidaryti, gal sukandimą reikia taisyti, gal dantenos nusmuko ir pan. Gydytojas gali patarti. Jeigu branginate savo sveikatą, rūpinkitės ja.

Kompensuojamos paslaugos

K.: Ar tiesa, kad žmonės dažnai nebūna susipažinę su savo galimybėmis, kas yra mokama, ir kas – ne?

A.: Žinoma, tai nutinka labai dažna. Pavyzdžiui, dantų protezavimas tada, kai asmeniui yra jau pensijinis amžius, arba, kai tai nepilnametis iki 18 metų, yra kompensuojamas iš valstybinių ligonių kasų. Jeigu reikalinga dantų kramtymo funkcijos rekonstrukcija (kitaip tariant – protezavimas), tada būtinai kreipkitės ir nesukite galvos, kad reikės mokėti. Kaip ir daug įvairių kitų būtinų dantų gydymo paslaugų yra nemokamos. Tik visada reikia pažiūrėti, kuri klinika yra sudariusi kokias sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis. Nes tos klinikos, kurios tokias turi sutartis, jos gali kai kurias paslaugas, turint siuntimą iš poliklinikos, teikti už valstybės pinigus. Taigi, kiekvieno teisė rinktis, kur ir pas ką rūpintis savo dantimis, bet svarbiausia – tai daryti apskritai.

Ačiū už pokalbį!

1 comment

  1. Labai svarbu pasirinkti kliniką kurios odontologijos paslaugos būtų geriausios kokybės. Taip pat svarbu tikrintis dantis reguliariai, tuomet vizitai pas odontologą ilgai neužtruks ir bus ne tokie skausmingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *